Dr. Ender Saraç Acıbiber Sarımsak çayı tarifi,yapılışı,yapımı

2011-09-27 10:50:00

Dr. Ender Saraç zayıflatan bitki çayı tarifi,Dr. Ender Saraç Acıbiberli Sarımsak çayı tarifi

SAĞLIKLI ZAYIFLATAN SARIMSAK ACIBİBER ÇAYI

DR.ender saraç 26.09.2011 tarihinde kanal D nin doktorum programına katışarak sağlık açısından çok önemli bilgiler verdi. Bu bilgilerin yanı sıra zayıflamay yardımcı acı biber çayını da tarifini izleyicilerle paylaştı.bizde bu tarifi sizler için yayınlıyoruz.

ZAYITLATAN ACIBİBER-SARIMSAK ÇAYI

Malzemeler:

1 diş sarımsak

1 tatlı kaşığı kırmızı acı pul biber

1 küçük tutam biberiye

Kaynar u

BİBER SARIMSAK ÇAYININ HAZIRLANIŞI:

Suyu koyup kaynatın.fokur fokur kaynayınca ocağın altını kapatıp kaynar suyun içine kabuğu soyulmuş ve bir bıçak darbesi ile ezdiğiniz sarımsağı,bir tutam biberiyeyi ve acı biberi koyup 4-5 dakika demlenemeye bırakın.dinlenmiş çaydan  Süzerek bir çay fincanına doldurup içine,kabuğuyla beraber dilimlediğiniz  limon dilimi koyun ve günde 3 sefer bu çaydan için.ilk başta sarımsak kokusundan dolayı bu çayı içmekte tereddüt edebilirsiniz belki ama,içine attığınız limon dilimi çaydaki sarımsak kokusunu alacak,size ferahlık verecektir.

 Sarımsağın içindeki selenyum maddesi sayesinde kansere karşı koruyucu etkiye sahip olan bu çay zayıflatıcı etkisinin yanında ,yüksek tansiyonunda düşmesine yardımcı olur.sarımsak ve soğan bitkisi GDO suz ender bitkilerdendir.

biberiyeden dolayı da antioksidan bir etkisi vardır.

642
0
0
Yorum Yaz