Parfüm Nasıl yapılır? Parfüm Yapımı

2011-10-11 22:05:00

Evde Prfüm Nasıl yapılır? Parfüm yapılışı

Marka diye bir parfüme dünyanın parasını vermeyin kendi parfümünüzü evde kendiniz yapın.Nasıl mı ? Cevabı aşağıda;

 Gerekli Malzemeler :
- Misk - Taze çiçek yada çiçekli ağaç dalı (Elma, limon, portakal, iğde çiçeği, gül, orkide, nilüfer, sandal ağacı, zambak, leylak, yasemin, sümbül, gardenya, hanımeli .... Beğendiğiniz çiçekleri toplayarak dilediğiniz parfümü yaratabilirsiniz.)
- Taze çam kozalağı - Bitki yada ağaç kabuklarından elde edilmiş yağlar
- 2 fincan saf su,
- Bir küçük şişe saf alkol

Hazırlanışı:
Çiçekleri düz bir tahta üzerine yerleştirip, bıçak yardımıyla inceik kıyın. Ardından bir kaba alıp yapraklar sıvı bir hal alıncaya kadar ezin. Aynı işlemi taze çam kozalağı için de yapın. Şimdi sırada özel işlem var.
Misk, bitki yada ağaç kabuklarından elde edilmiş yağları hazırladığınız karışıma azar azar dökün. Su ve alkolü de ekleyip, hazırladığınız parfümü sıcak ve kapalı bir ortama koyun. Yaklaşık altı hafta boyunca şişenin ağzını  açmayın.
Parfüm yaparken sevdiğiniz parfümlerin içeriğini inceleyip yakın bir koku elde etmeniz mümkündür.

Örneğin; Amarige parfümü - Portakal çiçeği, gül ağacı, menekşe yaprağı, gardenya, mimoza, ylang ylang, dağ selvisi, misk, ak amber, vanilya kokularını içeriyor. Koku tercihimiz karakter ve ruh halimizi yansıtır. Tabii çok da abartmamak lazım, yoksa iş tasarruf yapmaktan çıkar ve maliyet daha da çok yükselir.

Mis kokulu Günler .... !

2403
0
0
Yorum Yaz